Kamu personel yönetiminde motivasyon ve etkileri
Motivation and it's impact on personnal management in public sector
  1. Tez No: 108957
  2. Yazar: FIRAT ENSARİ
  3. Danışmanlar: Y.DOÇ.DR. EMİN EMİNİ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Kamu Yönetimi, Public Administration
  7. Yıl: 2001
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Niğde Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 136
Özet
ÖZET Kamu kurumlarında personel yönetiminin etkin hale getirilmesi, kamu çalışanlarının motive edilebilmesine bağlıdır. Kamu kuruluşlanmn bir takım yapısal sorunları nedeniyle kamu personelinin motivasyonu olumsuz yönde etkilenmektedir. Kamu kuruluşlarında çalışanların, kendilerine verilen görevleri yerine getirmek için çaba harcamaya istekli olmadıkları zaman kuruluşun da başardı olması düşünülemez. Çalışanların kendilerine verilen görevleri etkili ve verimli bir biçimde yerine getirmeye istekli olmaları gerekmektedir. Çalışmanın genel kapsamı yöneticilerin motivasyonunda etkin olan faktörlerin belirlenmesi ve aralarındaki ilişkilerin ortaya konmasıdır. xn
Özet (Çeviri)
ABSTRACT The efficiency of personal management in the public sector depends mainly on the motivation of the individuals working in this sector. A number of structural problem in the public sectors have had negative impact on the motivation of the individuals working in the public sector. Individuals working in the public sector is unlikely to be successful unless they are well motivated to do their best to carry out their duties. The general scope of this study is the identification of the factors influencing motivation of managers in the public sector and determination of the relationship exist between these factors. XIII