Ağırlıklı BMO uzayının fonksiyonları için noktasal çarpımlar
Pointwise multipliers for functions of weighted bounded mean oscillation space
  1. Tez No: 114231
  2. Yazar: NESİP AKTAN
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. HÜSEYİN YILDIRIM
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2001
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Afyon Kocatepe Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 54
Özet
11 ÖZET Yüksek Lisans Tezi AĞIRLIKLI BMO UZAYININ FONKSİYONLARI İÇİN NOKTASAL ÇARPIMLAR Nesip AKTAN Matematik Ana Bilim Dalı Afyon Kocatepe Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, Ocak 2001 Danışman : Yrd. Doç. Dr. Hüseyin YILDIRIM Bu tez üç bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm, çalışmamız için gerekli olan temel kavram ve teoremlere ayrılmıştır. İkinci bölümde noktasal çarpımlarla ilgili bilgiler ve noktasal çarpımların Lorentz, Morrey, v.b uzaylara uygulanabilirliği verilmiştir. Üçüncü bölümde Ağırlıklı BMO Uzayı tanımlanarak verilen bir fonksiyonun bu uzayda noktasal çarpım olması için gerek ve yeter koşullar incelenmiştir. ANAHTAR KELİMELER : Noktasal Çarpım BMO uzayı Küp Ağırlıklı-BMO(BMOw,p)
Özet (Çeviri)
m ABSTRACT Msc Thesis POINTWISE MULTIPLIERS FOR FUNCTIONS OF WEIGHTED BOUNDED MEAN OSCILLATION SPACE Nesip AKTAN Afyon Kocatepe University Graduate School of Natural and Applied Sciences Department of Mathematics Supervisor : Asst. Prof. Dr. Hüseyin YILDIRIM This thesis consists of three chapters. The first chapter devoted to basic concepts and theorems required for our study. In the second chapter, information concerned with pointwise multipliers and applicability pointwise multipliers to Lorentz, Morrey, etc. spaces were given. In the third chapter, weighted BMO space were defined and in order given function to be a pointwise multiplier in these space the required and sufficent conditions were examined. KEYWORDS : Pointwise Multipliers BMO Space Cube Weighted-BMO Space