Kesintisiz güç kaynaklarının yapısı ve tasarımı üzerinde bir araştırma
An Investigation on uninterruptible power supplies's construction and their design
  1. Tez No: 114739
  2. Yazar: BAHRAM SETOUDEH FOUMANİ
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. İRES İSKENDER
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
  7. Yıl: 2001
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 114
Özet
KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAKLARININ YAPISI VE TASARIMI ÜZERİNE BİR ARAŞTIRMA (Yüksek Lisans Tezi) Bahram SETEOUDEH FOUMANİ GAZİ ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ Eylül 2001 ÖZET Bu çalışmada kesintisiz güç kaynaklarının çalışma prensipleri incelenmektedir. Kesintisiz güç kaynaklarının devre bağlantıları ve denetim yöntemleri karşılaşılmaktadır. Her bir kesintisiz güç kaynağının avantajları ve dezavantajları açıklanmaktadır. Bu tezin sonunda deneylerde elde edilen sonuçlar ve sonuçlar üzerindeki yorumlar verilmektedir. Bilim Kodu Anahtar Kelimeler Sayfa Adedi Tez Yöneticisi £0tows UPS 97 Yrd.Doç.Dr. İres İSKENDER
Özet (Çeviri)
AN INVESTIGATION ON UNINTRUPTIBLE POWER SUPPLIERS CONSTRUCTION AND THEIR DESIGN (M.Sc. Thesis) Bahrain SETEOUDEH FOUMANİ GAZİ UNIVERSITY INSTITUTE OF SCIENCE AND TECHNOLOGY September 2001 ABSTRACT In this study, the operating principles of Uninterruptible Power Supplies ( UPS ) are studied. The configurations and control methods of unintrruptible power supplies are compared The advantages and disadvantages of each type of UPS are explained. The results obtained from the experiment and the comments on the results are given at the end of this thesis. Science code. W9l P$, Key Words Page number Adviser UPS 97 Assist. Prof Dr. İres İSKENDER