İlköğretim okulu iş eğitimi ünitelerinin bilgisayar ortamında öğretimi
Teaching of the job training course by means of computer in primary schools
  1. Tez No: 114743
  2. Yazar: ERDOĞAN ALBAYRAK
  3. Danışmanlar: PROF. DR. KÜRŞAD DÜNDAR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilim ve Teknoloji, Eğitim ve Öğretim, Science and Technology, Education and Training
  7. Yıl: 2001
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Endüstriyel Teknoloji Eğitimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 122
Özet
İLKÖĞRETİM OKULU İŞ EĞİTİMİ ÜNİTELERİNİN BİLGİSAYAR ORTAMINDA ÖĞRETİMİ (Yüksek lisans Tezi) Erdoğan ALBAYRAK GAZİ ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ Ekim 2001 ÖZET Bu çalışmada, İlköğretim Okullarında okutulan İş Eğitim dersi, bilgisayar kullanarak öğrenciye aktarılmaya çalışılmıştır. Bunun için Microsoft Ofis 2000 PowerPoint programı kullanılarak İş Eğitimi dersi müfredatına uygun bir yazılım geliştirilmiştir. Bu yazılımda bilgisayar teknolojisinin getirdiği resim, grafik, ses, animasyon teknikleri kullanılmıştır. Bilgisayarın, öğrenmenin meydana getirdiği bir ortam olarak kullanılmasına, öğretim sürecini ve öğrenci motivasyonunu güçlendirmesine, öğrencinin programdan, kendi öğrenme hızına göre yararlanabilmesine özen gösterilmiştir. Bilim Kodu : 510.10.20 Anahtar Kelimeler : Bilgisayar destekli eğitim, İş Eğitimi Dersi, Eğitim Yazılımı, PowerPoint sunusu Sayfa Adedi : 120 Tez Yöneticisi : Prof. Dr. Kürşad DÜNDAR
Özet (Çeviri)
11 TEACHING OF THE JOB TRAINING COURSE BY MEANS OF COMPUTER IN PRIMARY SCHOOLS (M. Sc. Thesis) Erdoğan ALBAYRAK GAZİ UNIVERSITY INSTITUTE OF SCIENCE AND TECHNOLOGY October 2001 ABSTRACT In this work, it is given axplanation about the job training course in primary schools by using a computer. The suitable schedule for this work is applied by means of Microsoft Office 2000 PowerPoint Programme. In this software, the sound, graphic, picture and animation techniques of computer technology has been used. It is given importance that computer is a media of teaching, motivates student teaching ability and it is also aimed that every student can profit from this programme in terms of their capability. Science code : 510.10.20 Key Words : Computer supported training, Job training course, The software of training, PowerPoint presentation Page number : 120 Adviser : Prof. Dr. Kürşad DÜNDAR