Trafikte polis halk ilişkileri
Police-public relations in traffic
- Tez No: 114751
- Danışmanlar: DOÇ. DR. MEHMET EROĞLU
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Trafik, Traffic
- Yıl: 2001
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Gazi Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Trafik Planlaması ve Uygulaması Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 95
Özet
TRAFİKTE POÜS-HALK İLİŞKİLERİ (Yüksek Lisans Tezi) Aydın SÖĞÜTLÜ GAZI ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ EKİM 2001 ÖZET Trafik kazaları dünyanın her yerinde olduğu gibi Türkiye'de de çözüm bekleyen bir sorundur. Bu çözümler arasında, trafikte her zaman diyalog halinde bulunan polis ile halkın ilişkileri de yer almalıdır. Bu nedenle çalışmada trafik polisi-halk ilişkilerinin önemi vurgulanmış, iyi bir polis halk ilişkisi ve bunun sonucunda trafik güvenliğinin sağlanması için çözüm aranmıştır. Bilim Kodu Anahtar Kelimeler : Trafik, Trafik polisi, Halk, Trafik polisi-halk ilişkileri. Sayfa Adedi : 85 Tez Yöneticisi : Doç. Dr. Mehmet EROĞLU
Özet (Çeviri)
11 POLICE-PUBLIC RELATIONS IN TRAFFIC (M. Sc. Thesis) Aydın SÖ?ÜTLÜ GAZİ UNIVERSITY INSITUTE OF SCIENCE AND TECHNOLOGY OCTOBER 2001 ABSTRACT Traffic accidents, like all over the world, are problems which must be solved in Turkey. In addition to other stations, the police who are always in dialog with public and public relations should be added. For that reason, in this study, the importance of traffic police and public relations emphasized, including that a good police man and public relations and in relation to that, ensurance of traffic security has been sought. Science Code Key Words : Traffic, Traffic policeman, public, Traffic policeman-public relations. Page Number : 85 Adviser : Assoc. Dr. Mehmet ERO?LU