Mellin dönüşümleri
Mellin transforms
  1. Tez No: 120042
  2. Yazar: HARUN KARSLI
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. ERTAN İBİKLİ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2002
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Ankara Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 109
Özet
ÖZET Yüksek Lisans Tezi MELLİN DÖNÜŞÜMLERİ Harun KARSLI Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Matematik Anabilim Dalı Danışman: Doç.Dr. Ertan İBİKLİ Bu tez beş bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde, giriş ve konu ile ilgili temel kavramlar verilmiştir. İkinci bölümde, Laplace Dönüşümünün tanımı ve dönüşümler arasındaki bağıntılar verilmiştir. Üçüncü bölümde, Laplace Dönüşümünün özellikleri verilmiştir. Dördüncü bölümde, Mellin Dönüşümünün tanımı ve özellikleri verilmiştir. Son bölümde, Ters Mellin Dönüşümünün özellikleri ve Mellin Tipi Konvolüsyon verilmiştir. 2002, 101 sayfa ANAHTAR KELİMELER : integral Dönüşüm, Test Fonksiyon Uzayı, Dual Uzay, Konvolüsyon, Laplace Dönüşümü, Mellin Dönüşümü, Ters Dönüşüm, Fourier Dönüşümü
Özet (Çeviri)
ABSTRACT Master Thesis MELLIN TRANSFORMS Hanın KARSLI Ankara University Graduate School of Natural and Applied Sciences Department of Mathematics Supervisor : Assoc.Prof.Dr. Ertan İBİKLİ This thesis consists of five chapters. The first chapter is devoted to the introduction and the preliminaries. The second chapter, definition of the Laplace Transform and the relation between the other transforms are studied. In the third chapter, some properties of the Laplace Transform are given. The fourth chapter is deal with the definition and the properties of Mellin Transform. In the final chapter, the properties of the Inverse Mellin Transform and the Mellin- Type Convolution are given. 2002, 101 pages Key Words : Integral Transform, Testing Function Space, Dual Space, Convolution, Laplace Transform, Mellin Transform, Inverse Mellin Transform, Fourier Transform