Bazı integral dönüşümleri ve özellikleri üzerine
Some integral transforms and their properties
- Tez No: 125832
- Danışmanlar: PROF. DR. İ. BAKİ YAŞAR
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2002
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Gazi Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 126
Özet
BAZI INTEGRAL DÖNÜŞÜMLERİ VE ÖZELLİKLERİ ÜZERİNE (Yüksek Lisans Tezi) Bilge TAŞKİREÇ GAZİ ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ Ekim 2002 ÖZET Bu tez çalışmasında uygulamalı matematikte, matematiksel fizikte ve mühendislik bilimlerinde karşılaşılan bir çok sınır değer ve başlangıç değer problemlerinde kullanılan Fourier dönüşümleri, Laplace dönüşümleri ve Mellin dönüşümleri incelenmiştir.Bu dönüşümlerin özellikleri araştırılmış ve birbirleriyle olan ilişkileri verilmiştir. Bilim Kodu : 403.06.01
Özet (Çeviri)
SOME INTEGRAL TRANSFORMS AND THEIR PROPERTIES (M.Sc. Thesis) Bilge TAŞKIREÇ GAZİ UNIVERSITY INSTITUTE OF SCIENCE AND TECHNOLOGY October 2002 ABSTRACT In this study, Fourier transforms, Laplace transforms and Mellin transforms, which are encountered in boundary value and initial value problems in applied Mathematics.mathematical physics and engineering science, are investigated. Properties of these transforms are searched and relations with each other are given. Science Code : 403.06.01 Key Words : Integral Transforms Page Number : 117 Advisor : Pof.Dr.İrfan Baki YAŞAR