Kamu yönetimi ve özel sektörde karşılaştırmalı halkla ilişkiler
Public relations, public administration and private sector
  1. Tez No: 121914
  2. Yazar: MUSTAFA ALTUNOK
  3. Danışmanlar: PROF.DR. HALİL ULUER
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Halkla İlişkiler, Kamu Yönetimi, Public Relations, Public Administration
  7. Yıl: 2002
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Abant İzzet Baysal Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 164
Özet
“Kamu Yönetimi ve Özel Sektörde Karşılaştırmalı Halkla İlişkiler”isimli bu çalışmanın amacı, halkla ilişkilerin kamu yönetimi ve özel sektörde nasıl anlaşıldığını karşılaştırmalı bir yaklaşımla ortaya koymaktır. Çalışma, giriş ve sonuç bölümleri de dahil olmak üzere toplam beş bölümden oluşmaktadır, ikinci bölümde kamu yönetimi ve özel sektörle ilgili temel kavramlar ve gelişmeler incelenmiştir. Üçüncü bölümde genel olarak halkla ilişkiler konusu üzerinde durularak, konuyla ve konuya yakın alanlarla ilgili temel kavramlar hakkında bilgilendirme yapılmıştır. Çalışmanın dördüncü bölümünde halkla ilişkilerin temel unsurları açısından kamu yönetimi ve özel sektörün karşılaştırılması yapılmıştır. Çalışma sonuç ve öneriler bölümüyle tamamlanmıştır. in
Özet (Çeviri)
The aim of thesis named“Comparative Public Relations: Public Administration and Private Sector ”is to put out how public relations are considered by public administration and private sector with a comparative approach. The thesis consists of five chapters including Introduction and Conclusion. In the second chapter the basic concepts and developments of Public Administration and Private Sector are analyzed. In the third chapter, basic concepts of public relations and related areas are defined and evaluated. In the fourth chapter the public administration private sector are compared in terms of basic elements of public relations. The thesis ends with proposals and conclusion. 11