Polis-medya ilişkisi
Police-media relationship
  1. Tez No: 124886
  2. Yazar: ALİ DENİZ
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. EBRU ÖZGEN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İletişim Bilimleri, Communication Sciences
  7. Yıl: 2003
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Marmara Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İletişim Bilimleri Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 264
Özet
GENEL BİLGİLER isim ve Soyadı Anabilim Dalı Programı Tez Danışmanı Tez Türü ve Tarihi Anahtar Kelimeler : Ali DENİZ : iletişim : Halkla ilişkiler : Yar.Doç.Dr.Ebru ÖZGEN : Yüksel Lisans- Eylül 2003 : iletişim ÖZET POLİS VE MEDYA İLİŞKİSİ Bu çalışma dört ana bölümden meydana gelmiştir. Birinci bölümde yapılan çalışmanın amacı geçireceği safhalar açıklanmış, yapılacak çalışma ile ilgili genel açıklayıcı bilgiler ve konumuzla ilgili yorumlar verilmiştir. ikinci bölümde polisin tanımı yapılmış, bugünkü konumuna nasıl geldiği açıklanmış ayrıca bu kurum hakkında yapılan eleştiriler irdelenmiştir. Üçüncü bölümde aynı şekilde medyanın tanımı yapılmış, bugünkü konumuna nasıl geldiği açıklanarak kurum hakkında yapılan eleştiriler yorumlanmıştır. Dördüncü bölümde Polis ve medyadan değişik statülerde bulunan kişiler üzerinde kapsamlı bir anket yapılmış bu anket bir çok değişik tablo ve şekille açıklanmıştır. Ayrıca emniyette ve medyada bir çok önemli konumda bulunan kişilerle röportaj yapılmıştır. Beşinci ve son bölümde yapılan çalışmanın sonuçları çıkarılarak genel bir değerlendirmeden geçirilmiştir.
Özet (Çeviri)
GENERAL KNOWLEDGE Name and Surname : Ali DENİZ Field : Communication Programme : Public Relations Supervisor : Ebru ÖZGEN Degre Awarded and Date : Master- September-2003 Keywords : Communication ABSTRACT POLICE AND MEDİA RELATİONSHİP This studu is divided into four basic chapers. In the first chapter aim of this study and general inormation has been explained and also some interpretations have been given. In tha second chapter, police concept is defined and it is clarified how police has come to today's position. Besides that critiques about this associatim has been examined. In the third capter, media has been defined and it is explained how media has come to today's situation, as well criticism about this association has been interpreted. In the fourth chapter, we took a poll on some people who are in different positions of police and media. Further more, it is featured with some people who are in inportant positions in media and police. In the last chapter, results of this study has taken out and is is generally utilized. n