Örme makinelerinde revizyonun optimizasyonu (iğneleri açısından)
  1. Tez No: 126129
  2. Yazar: ERCAN TURAN
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. ERHAN İŞGÖREN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Tekstil ve Tekstil Mühendisliği, Textile and Textile Engineering
  7. Yıl: 2002
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Marmara Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Tekstil Eğitimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 86
Özet
ÖZET Örmeciliğin yaklaşık % 80lik bir kısmını oluşturan tek plakalı yuvarlak örme makinelerinde üretim kapasitesinin ve kalitesinin arttırılması için geleneksel olarak yapılan üretimin cevabının arandığı bu çalışmada ; Birinci bölümde; Örmeciliğin ve örme makinelerinin tanımlamaları ve sınıflandırmaları, Optimizasyon ve Revizyon için genel bilgiler verilmiştir. İkinci bölümde ; Araştırmada kullanılan makineler ve malzemelerin teknik özellikleri ve yapılabilen revizyonlar anlatılmıştır. Üçüncü bölümde ; Yapılan araştırmada kullanılan makineler ve malzemelerden elde edilen revizyon öncesi veriler ve optimize olmuş revizyon sonrası veriler sunulmuştur. Dördüncü bölümde de; Alman bu değerler ışığında değerlendirme yapılmıştır ve sanayiye yönelik öneriler verilmiştir. Eylül, 2002 Ercan TURAN
Özet (Çeviri)
ABSTRACT This work researched a treditional production's increasing capasity and quality. For this reason, how doing a revision for optimization on the single jersey machines which is aproximately 80% section in the knitting. İn the first chapter; Knitting and knitting machine's description and classification, general information for optimization and revision. In the second chapter; Machines and materials technical properties and revision type on the machines and materials. In the third chapter; presented a data for optimization of revision on machines and materials. In the fourth chapter; Eveluation for textile industry. September, 2002 Ercan TURAN