Zayıf sürekli fonksiyonlar
Weakly continuous functions
  1. Tez No: 128868
  2. Yazar: SELMA BAŞOĞUL
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. YUSUF BECEREN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2002
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Selçuk Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 48
Özet
ÖZET Yüksek Lisans Tezi ZAYIF SÜREKLİ FONKSİYONLAR Selma BAŞOĞUL Selçuk Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Matematik Anabilim Dalı Danışman: Yrd. Doç. Dr. Yusuf BECEREN 2002, sayfa: vii + 42 Jüri: Prof. Dr. Şaziye YÜKSEL Doç. Dr. Eşref HATTR Yrd. Doç. Dr. Yusuf BECEREN Bu çalışma yedi bölümden oluşmuştur. Birinci bölümde, çalışmamız için gerekli temel kavramlar verilmiştir. İkinci bölümde, N. Levine [11] nin tanımladığı ve daha sonra T. Noiri [17], [19], D. A. Rose [21] ve J. Chew [3] in araştırdıkları zayıf süreklilik ve zayıf sürekliliğin sağladığı bazı şartlar incelenmiştir. Üçüncü bölümde N. Levine [11] tarafından tanımlanan zayıf* süreklilik, dördüncü bölümde T. Husain [9] tarafından tanımlanan Husain anlamında hemen hemen süreklilik, beşinci bölümde M. K. Singal ve A. R. Singal [22] tarafindan tanımlanan Singal anlamında hemen hemen süreklilik ve altıncı bölüm N. Levine [12] tarafindan tanımlanan yan süreklilik kavramları incelenmiştir. Yedinci bölümde ise zayıf sürekliliğin, bu tezde ismi geçen süreklilik çeşitleriyle karşılaştırması yapılmıştır. Anahtar kelimeler ve deyimler: zayıf süreklilik, yan süreklilik, hemen hemen süreklilik ve zayıf süreklilik. ill
Özet (Çeviri)
ABSTRACT The Post Gradute Thesis WEAKLY CONTINUOUS FUNCTIONS Seliria BAŞOGUL Selçuk University Graduate School of Natural and Applied Sciences Department of Mathematics Supervisor: Assist. Prof. Dr. Yusuf BECEREN 2002, page: vii + 42 Jury: Prof. Dr. Şaziye YÜKSEL Assoc. Prof. Dr. Eşref HATTR Assist. Prof. Dr. Yusuf BECEREN This study consist of seven sections. In the first section, it is given necessary concepts for our study. In the second section, introduced of N. Levine [11] and then investigated by T. Noiri [12], [19], D. A. Rose [21] and J. Chew [3], weakly continuity and weakly continuity hold some properties. In the third sections concepts of weakly* continuity definition by N. Levine [11], fourth sections concepts of almost continuity in the sense of Husain definition by T. Husain [9], fifth sections concepts of almost continuity in the sense of Singal definition by M. K. Singal and A. R. Singal [22] and sixth sections concepts of semi continuity definition by N. Levine [12] investigated. As for in the seventh section is done comparison among concept of the weakly continuity and types of the continuity which is past the name in the thesis. Key words and phrases: weakly continuity, semi continuity, almost continuity and weakly* continuity. IV