Hemen hemen sürekli fonksiyonlar
Almost continuous functions
- Tez No: 83491
- Danışmanlar: PROF. DR. MUSTAFA ÇİÇEK
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 1999
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Ankara Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 70
Özet
ÖZET Yüksek Lisans Tezi HEMEN HEMEN SÜREKLİ FONKSİYONLAR Can Ahmet İLHAN Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Matematik Anabilim Dalı Danışman : Prof. Dr. Mustafa ÇİÇEK Jüri : Doç. Dr. Cemil YILDIZ Jüri : Yrd. Doç. Dr. Erdal GÜNER Bu tez dört bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde, çalışmamız sırasında kullanacağımız kavram ve temel teoremler verilmiştir. İkinci bölümde Singal, Husain, Levine, Frolik ve Fomin tarafından tanımlanan hemen hemen sürekli fonksiyonlar arasında yan şartlar verilmeden bazı ilişkiler incelenmiştir. Üçüncü bölümde Singal anlamda hemen hemen sürekli fonksiyon üzerine yapılan çalışmalar incelenmiştir. Dördüncü bölümde ise, ikinci bölümde yan şartlar verilmeden aralarındaki ilişkileri incelediğimiz hemen hemen sürekli fonksiyonların yan şartlar altında yapılan çalışmalar verilmiştir. 1999, 63 sayfa ANAHTAR KELİMELER : Hemen hemen sürekli fonksiyon, zayıf sürekli fonksiyon, 0-sürekli fonksiyon, hafif sürekli fonksiyon, hemen hemen açık fonksiyon, hafif açık fonksiyon, 8-açık fonksiyon, zayıf-açık fonksiyon, hemen hemen kompak uzay, hemen hemen regüler uzay, yan-regüler uzay, regüler-açık cümle, regüler kapalı cümle.
Özet (Çeviri)
ABSTRACT Master Thesis ALMOST CONTINUOUS FUNCTIONS Can Ahmet İLHAN Ankara University Graduate School of Natural and Applied Science Department of Mathematics Supervisor : Prof. Dr. Mustafa ÇİÇEK Jury : Assoc. Prof. Dr. Cemil YILDIZ Jury : Assoc. Prof. Dr. Erdal GÜNER This thesis consists of four sections. In the first section, the basic theorems which will be used in our work have been given. In the second section, some relations which were defined by singal, Husain, Levine, Frolik and Fomin almost continuous functions without being given supplement conditions have been inquired. In the third section, the studyings which have been made almost continuous sense of Singal have been examined. In the fourth section, the studyings which have been examined without giving relations beetwen almost continuous functions in the second section and studyings made under the supplementary conditions have been given. 1999, 63 pages KEY WORDS : Almost continuous function, weakly-continuous function, 9- continuous function, Feebly-continuous function, almost-open function, 8-open function, weakly-open function, almost compact spaces, almost-regular spaces, semi- regular spaces, regular-open set, regular-close set.