Bir yazma dersi izlence dökümündeki becerilerin seçilmesinde gereksinim çözümlemesi kullanımı ve bir uygulama: Yıldız Teknik Üniversitesi ll. sınıf öğrencilerinin İngilizce yazma gereksinimlerinin belirlenmesi
  1. Tez No: 132686
  2. Yazar: İLHAN BAŞARAN
  3. Danışmanlar: DR. AYBARS ERÖZDEN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Eğitim ve Öğretim, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Education and Training, English Linguistics and Literature
  7. Yıl: 2003
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Yıldız Teknik Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Eğitim Bilimleri Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Yabancı Dil Öğretimi Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 204
Özet
oz Bu çalışma Yıldız teknik Üniversitesinde İngilizce Yazma dersi için yapılmış bir gereksinim çözümlemesidir. Üniversitedeki öğrenciler arasından, ileriki yıllarda İngilizce yazma dersi görecek olan 1. sınıf öğrencileri ve belirli yazma beceri, alt-beceri ve tekniklerinin öğretildiği zorunlu İngilizce yazma dersini zaten almış olan 2. sınıf öğrencileri erek kitle olarak seçilmiştir. Ayrıca, düşünce ve yorumlarıyla bu çalışmanın amacına büyük katkı sağlayacağı düşünülen yazma dersi veren Öğretim elemanları da çalışma kapsamına alınmıştır. Bu gereksinim çözümlemesi çalışması ile erek öğreniri kitlesi için bir İngilizce Yazma Dersi ön- izlencesi oluşturulmuştur.
Özet (Çeviri)
ABSTRACT This study is based on a need analysis for English writing lessons at Yıldız Technical University. Among the students of the university, the first year students who are going to take the English writing course in the following years and the second year students who have already completed the compulsory English writing course, in which certain writing skills, sub- skills and techniques are taught, were chosen as the target group. Besides, the instructors of Academic Writing Course, whose opinions and thoughts are considered to make great contribution to the objectives of this M.A. study are included in this work. In this study, a proto-syllabus of English Writing Course has been designed for the target learner group. in