İki boyutlu uzayda ısı ve laplace denklemlerinin incelenmesi
A Study of the heat and laplace equations in two dimensional space
  1. Tez No: 133377
  2. Yazar: ÜMMÜRÜKİYE SUFRACI ACAR
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. ADİL MISIR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2003
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 152
Özet
İKİ BOYUTLU UZAYDA ISI VE LAPLACE DENKLEMLERİNİN İNCELENMESİ (Yüksek Lisans Tezi) Ümmürukiye SUFRACI ACAR GAZİ ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ Aralık 2003 ÖZET Bu tez çalışmasında, uygulamalı matematikte ve matematiksel fizikte karşılaşılan Isı denklemi ve Laplace denklemi için sınır değer ve başlangıç değer problemlerinin biçimsel çözümleri kurulmuştur. Bu çözümlerin (süreklilik, analitiktik, yakınsaklık gibi) özellikleri incelenmiş ve birbirleriyle olan ilişkileri vermiştir. Bilim Kodu Anahtar Kelimeler Sayfa Adedi Tez Yöneticisi 403.06.01 Isı ve Laplace denklemleri 143 Yrd. Doç. Dr. Adil MISIR
Özet (Çeviri)
A STUDY OF THE HEAT AND THE LAPLACE EQUATIONS İN TWO DİMENSİONAL SPACE (M. Sc. Thesis) Ümmürukiye SUFRACI ACAR GAZİ UNIVERSITY INSTITUTE OF SCIENCE AND TECHNOLOGY December 2003 ABSTRACT In this study, formal solutions of the boundary value and the initial value problems for the heat equation and the Laplace equation are constructed. Properties of these solutions (as continuity, analycity, convergence) are investigated and relations with each other are given. Science Code Key Words Page Number Adviser 403.06.01 Heat and Laplace Equations 143 Asst. Prof. Dr. Adil MISIR