Yatırım projelerinde risk analizi ve özel bir sağlık kuruluşunda duyarlılık analizi uygulaması
Risk analysis of investment projects and sensivity analysis of an private hospital
  1. Tez No: 134992
  2. Yazar: RİZA ERKAN SUSUZ
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. NURULLAH UÇKUN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2003
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Eskişehir Osmangazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 180
Özet
11 ÖZET YATIRIM PROJELERİNDE RİSK ANALİZİ VE ÖZEL BİR SAĞLIK KURULUŞUNDA DUYARLILIK ANALİZİ UYGULAMASI SUSUZ, RIZA ERKAN Yüksek Lisans-2003 İşletme (Finans) Anabilim Dalı Danışman : Yrd. Doç. Dr. Nurullah Uçkun Bu çalışmanın amacı, yatırım projelerinde riski belirlemektir. Çalışmada, yatırım projelerinin karşılaşabilecekleri riskler ile bu riskleri etkileyen değişkenler belirlenmeye çalışılmıştır. Bu çalışmanın verileri, özel bir hastaneden sağlanmıştır. Özel hastane yatırım projesinin riskini belirlemek için duyarlılık analizi yöntemi uygulanmıştır. Araştırma sonuçlarına göre, Özel hastane yatırım projesinin riskini etkileyen başlıca aktörün proje gelirleri olduğu ortaya çıkarılmıştır. Proje riskini arttıracak en önemli değişkenin gelirler olduğu belirlenmiştir. Bu sonuca dayanan öneriler tezde verilmektedir.
Özet (Çeviri)
m ABSTRACT RISK ANALYSIS OF INVESTMENT PROJECTS AND SENSIVITY ANALYSIS OF AN PRIVATE HOSPITAL SUSUZ, RIZA ERKAN Master Thesis-2003 Advisor : Nurullah Uçkun, Asistant Professor The purpose of this study was to examine risk in investment projects. Specifically, the objective of the study was to determine risk in investment projects and to state variables which affects risk. Data were obtained from an Private Hospital. Sensivity analysis was used to search risk in Private Hospital. Result of the study is; the main factor that affects risk in the Private Hospital investment project is project incomes. The main varible to increase project risk is income. Suggestions based on results were given in thesis.