Ankara Belediyesi içme suyu tesisleri ve yapısal problemleri
Ankara municipality drinking water plants and it's structural problems
  1. Tez No: 13518
  2. Yazar: İDRİS AKKÜLAH
  3. Danışmanlar: PROF.DR. ERKAN BENLİ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İnşaat Mühendisliği, Civil Engineering
  7. Yıl: 1990
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 72
Özet
ANKARA BELEDİYESİ İÇME SUYU TESİSLERİ VE YAPISAL PROBLEMLERİ (Yüksek Lisans Tezi) İdris AKKÜLAH GAZİ ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ i ENSTİTÜSÜ Temmuz 199 0 ÖZ Ankara'da yıllar boyu süren göç ve düzensiz şe hirleşme nedeniyle, mevcut içme suyu şebekesi kısa zamanda yetersiz duruma düşmüş ve daha büyük kapasi teli projelerin yapımı yoluna gidilmiştir. Devamlı artan nüfusun ihtiyacına cevap verebilme zorunluluğu, eskiyen değiştirilmesi ve bakımı gerekli olan tesisleri ikinci plana itmiştir. Bu çalışmada, Ankara içme suyu tesisleri incelene rek sorunlar belirlenmeye çalışılmış ve öneriler getirilmiştir.
Özet (Çeviri)
ANKARA MUNICIPALITY DIRNKING WATER PLANTS AND IT'S STRUCTURAL PROBLEMS (M. Sc. Thesis) îdris AKKÜLAH GAZÎ UNIVERSITY INSTITUTE OF SCIENCE AND TECHNOLOGY July 19 90 ABSTRACT In view of the everlasting immigration to Ankara and the disorganized urbanization in the city, the available water network failed to be sufficient and this led to the creation of more comprehersive projects. The urgency of the meeting the needs öf the ever increasing population resulted in the neglect of the old installations which needed to be altered and improved. In this study, the Ankara water installations are' examined and the problems related to the issue are determined and finally suggestions to overcome these i problems are; presented. II