Sokakta çalışan çocuklar ve problemleri
The Working children in the streets and their problems
  1. Tez No: 136957
  2. Yazar: MEHMET POSTALLI
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. METİN BOZKUŞ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Din, Sosyoloji, Religion, Sociology
  7. Yıl: 2003
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Cumhuriyet Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Temel İslam Bilimleri Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: İslam Mezhepleri Tarihi Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 126
Özet
ÖZET BAŞLIK: SOKAKTA ÇALIŞAN ÇOCUKLAR ve PROBLEMLERİ Bu araştırma, (Ankara Sokaklarında Çalışan Çocuklar Merkezine) devam eden çocuklardan örnek alınarak hazırlanmıştır. Üç bölüm halinde sunduğumuz bu çalışmanın Giriş bölümünde araştırmanın metodu ve teknikleri üzerinde durulmuştur. Birinci bölümde; konuyla ilgili genel malumat sunulmaya çalışılmıştır. Konuyla ilgili literatür taraması sonuçlan aktarılmıştır. İkinci bölümde; konuyla ilgili dini hayata ilişkin bulgulara yer verilmiştir. Üçüncü bölümde ise konuyla ilgili yapılan anket sonuçlan değerlendirilmeye çalışılmıştır. Son olarak çalışmamızın genel bir değerlendirilmesi yapılarak bazı dikkat çekici önemli noktalar belirtilmiştir.
Özet (Çeviri)
ABSTRACT TITLE: THE WORKING CHILDRENS IN THE STREETS AND THEIR PROBLEMS This research has been conducted by taking examples from 'The Center of Working Childrens in the Street of Ankara'. It consists of three parts which the introduction part is conserning the method of research and its tecniques. At the first part there is general information about the subject. Also the result of literature scanning of the subject has been given. At the second part relating to the subject religious life findings has been written. At the third part the results of a survey related to the subject has been evaluated. At the end of our work we made a general overview of the subject by pointing out our some important and distinctive points of the subject.