Eskrim sporuna yönelik yetenek seçimi ve yetenek modeli oluşturma
Talent identification for fencing and modelling to for talent
  1. Tez No: 138130
  2. Yazar: DİNEMİS ALTUN
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. GAZANFER KEMAL GÜL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Spor, Sports
  7. Yıl: 2003
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Kocaeli Üniversitesi
  10. Enstitü: Sağlık Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Beden Eğitimi ve Spor Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 123
Özet
ÖZET Eskrim Sporuna Yönelik Yetenek Seçimi Ve Yetenek Modeli Oluşturma Bu araştırmada Kocaeli ilinde okumakta olan ilköğretim çocuklarından, eskrim sporuna yönelik yetenekli olanların seçilmesi amaçlanmıştır. Çalışma Kocaeli ilinde pilot olarak seçilen 3 ilköğretim okulunda 4., 5., 6. sınıflarında okuyan 924 (459kız-465 erkek) öğrenci arasından seçilen, toplam 154 (78 kız-76 erkek) öğrenci ile Eskrim Federasyon Kupasma katılan 46 (18 kız-28 erkek) öğrenci üzerinde yapılan ölçümleri ile elde edilmiştir. Elde edilen veriler SPSS 7.5 istatistik paket programına aktarılmış ve bu paket programla tanımlayıcı istatistik ve fark, OneWay Anova testi ile analiz edilmiştir.
Özet (Çeviri)
ABSTRACT Talent Identifiaction For Fencing And Modelling To For Talent In this study we aimed to select the talented children for fencing among the elemantary school students living in Kocaeli. The study has been carried out by the measurements of the 154 students (78 girls - 76 boys) who are selected out of 924 students (459 girls - 465 boys) in 3 schools who are in 4th 5th and 6th grade and 46 students (18 girls - 28 boys) who joined the Turkis Fencing Federation Cup. The data has exported to the SPSS 7.5 software and analyised by descriptive statistic analysis, difference, Anova test.