An ESP curriculum design for improving the writing skills of the hotel management staff
- Tez No: 13940
- Danışmanlar: DOÇ.DR. SABRİ KOÇ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İngiliz Dili ve Edebiyatı, English Linguistics and Literature
- Yıl: 1990
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Orta Doğu Teknik Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Sayfa Sayısı: 144
Özet
ÖZET ESP Syllabus Writing Skills Hotel Managers. Bu çalışmanın amacı otel yönetiminde çalışan personelin yazma becerilerini ilerletmek için Özel Amaçlı ingilizce Kurs izlencesi Modeli geliştirmektir. Birinci bölümde oteller konusunda genel bir bilgi verilmiş ve çalışmanın amacı sunulmuştur. ikinci bolümde kurs izlencesine ilişkin çeşitli yöntemler tartışılmış; otel ingilizcesi konusunda üç kitap incelenmiş ve amacımız için en uygun olanı seçilmiştir. Bölümün sonunda konuyla ilgili kaynaklar taranmış ve kurs izlencemiz önerilmiştir. Uçüncü bölümde anket ile ankete ilişkin görüşmelerimizin hazırlanışı/uygulanışı açıklanmış ve ortaya çıkan sonuçlar değerlendirilmiştir. Dördüncü bölümde otel yöneticilerinin yazma becerilerini geliştirmek için önerdiğimiz izlence sunulmuştur. Beşinci bolümde çalışmamızın özeti verilmiş ve turistik otellerin diğer bölümlerini de kapsaması için çalışmamızın nasıl geliştirileceği konusunda bazı öneriler ileri sürülmüştür.
Özet (Çeviri)
ABSTRACT The aim of this study is to design a model of ESP Course Design for improving the writing skills of hotel management staff. In Chapter I, general information about hotels is presented and the aim of the study is pointed out. In the Second Chapter, we have discussed various approaches to course design, examined three books on hotel English and selected the most appropriate one for our purpose. Finally, having reviewed the literature, our model of course design is suggested. In Chapter III, the preparation, the application and the result of the questionnaire and the interview are mentioned. In Chapter IV, the suggested syllabus for the management personnel of hotels, along with sample lessons, is presented. In Chapter V, the summary of the study is presented and some suggestions are put forward as to how to develop this study to include the other sections of touristic hotels. iv -