Johann Sebastian Bach ve Cello suitleri
DI Johann Sebastian
  1. Tez No: 143934
  2. Yazar: MUTLU VARLIK KORLU
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. YURİ SEMENOV
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Müzik, Music
  7. Yıl: 2004
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Anadolu Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Müzik Ana Sanat Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 81
Özet
YÜKSEK LİSANS TEZ OZU JOHANN SEBASTIAN BACH VE CELLO SÜİTLERİ Mutlu Varlık KORLU Müzik Anasanat Dalı Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Eylül, 2004 Danışman: Doç. Yuri SEMENOV Bu çalışma müzik tarihinin en önemli bestecilerinden biri olan Johann Sebastian Bach' in hayatı ve cello süitlerini içermektedir. Bach ailesi ve Johann Sebastian Bach'ın hayatı ile başlayan bu çalışma, devamında J.S.Bach'ın Hamburg, Arnstadt yıllarını,ardından İtalyan müziği ile tanışmasını,eşi Anna Magdalena,Leipzig ve son yıllarını kapsamaktır. Çalışmada cello süitlerinin tarihi ele alındıktan sonra, danslar ve altı süit'in her bir bölümü açıklanmıştır.
Özet (Çeviri)
ABSTRACK This study includes the life story of one of the most important composer Johann Sebastian Bach and his çello suites. Starting with Bach's family and his life story, this study continues with the years J.S.Bach spent in Hamburg, in Arnstadt than his meeting with Italian music, his wife Anna Magdalena,Leipzig and last years of his life. In this study after mentioning the history of the çello suites, the dances and each of the six suites are explanied.