Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yurtdışı din hizmetleri ve din eğitimi faaliyetleri
Foreign religious services and religious education activities of the Presidency for Religious Affairs
- Tez No: 145289
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. VELİ ÖZTÜRK
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Din, Religion
- Yıl: 2004
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Dokuz Eylül Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Felsefe ve Din Bilimleri Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 106
Özet
ÖZET Çalışmamız, Diyanet işleri Başkanlığı'nın Yurtdışı Din Hizmetleri Ve Din Eğitimi Faaliyetlerini kapsamaktadır. Giriş bölümünde problem tartışılarak tezimize bir çerçeve çizilmiştir. Birinci bölümde, din eğitimi, ülkemizde ki tarihi seyri ve bunu şu anda gerçekleştiren kurumlardan bahsedilmiştir. İkinci bölümde Diyanet İşleri Başkanlığının yurtdışı faaliyetleri incelenmiştir. Son bölümde ise, Diyanet İşleri Başkanlığının faaliyetleri üzerinde bir değerlendirme yapılmıştır. vn
Özet (Çeviri)
ABSTRACT Our works include the Foreign Religious Services and Religious Education Activities of the Presidency for Religious Affairs. In the entrance part the problem sentence is discussed and the subject of the work is shown. In the first chapter religious education, it's historical course in our country and the institutions are mentioned, which are realizing religious education actually. In the second chapter the foreign activities of the Presidency for Religious Affairs are examined. In the last chapter an evaluation concerning the activities of the Presidency for Religious Affairs is given. vm