Kurumsal hedeflerin süreç hedeflerine dönüştürülmesinde süreç yönetimi yaklaşımının kullanılması üzerine bir araştırma
A research on deployment of corporate objectives to process objectives by using process management approach
- Tez No: 145328
- Danışmanlar: PROF. DR. ALİ ŞEN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2004
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Dokuz Eylül Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Ekonometri Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 163
Özet
ÖZET Bu çalışmada, bir kuruluşun hedeflerinin kuruluş içine etkin olarak yayılımının sağlanabilmesi için bir yol haritası verilmiştir. Buna göre, ilk olarak etkili bir hedef belirleme süreci, ardından hedeflerin aktarım süreci ve bunların hayata geçirilmesi, bu yolun kilometre taşlarını oluşturmaktadır. Bu yolda ilerleyebilmek, tüm sürece bütünsel olarak bakma yeteneğinin geliştirilmesine ve mümkün olduğunca çalışanlarının bu sürece katılımının sağlanmasına bağlıdır. Bu nedenle, hedeflerin aktarımında süreç yönetimi yaklaşımı kullanılmıştır. Çalışmada aynı zamanda bir deri konfeksiyonu işletmesinde ve bir otelde yapılan uygulamalara yer verilmiştir.
Özet (Çeviri)
ABSTRACT In this study, it is given a map for effectively deploying an organization's objectives into organization. According to this map, firstly an effective objective setting process and then policy deployment and implementation process constitute its milestones. Getting in progress to this way depends on improving ability to see the complete process as a whole and allowing employee commitment to this process as much as possible. For this reason, it is used process management approach during the deployment process. Here, there is also place for the applications in a leather clothes firm and a hotel. VI