Bileşik kesitlerin hesabı
Design of composite sections
  1. Tez No: 151186
  2. Yazar: MEHMET AKİF DİKBAŞ
  3. Danışmanlar: PROF.DR. ÖMER ZAFER ALKU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İnşaat Mühendisliği, Civil Engineering
  7. Yıl: 2004
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Dokuz Eylül Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İnşaat Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Yapı Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 121
Özet
n ÖZET Bu çalışmada bileşik kesitli sistemlerin hesap yöntemleri incelenerek çelik ve bileşik kesitli sistemlerin karşılaştırılması yapılmıştır. Karşılaştırma için on katlı ve iki katlı olan iki farklı yapı sisteminin ETABS yapı analiz programı ile statik ve dinamik yükler altoda üç boyutlu analizi yapılmıştır. Analiz sonucu bulunan çelik ve bileşik kesitli sistem elemanlarının boyutları çalışmanın altıncı bölümünde sunulmuştur.
Özet (Çeviri)
Ill ABSTRACT In this study, the comparison of steel and composite systems was made by analyzing the calculation methods of composite systems. For this comparison two structures was used. One of them has ten stories and other one has two stories. Three dimensional analyses of these two structures was made by using ETABS structural analysis program under static and dynamic loads. The results of steel and composite system components which are found by this analyze are given in the sixth part of the study.