Kunduzlar sulama barajında (Setitgazi) yaşayan Carassius carrassius L - 1758 populasyonunun büyüme parametrelerinin araştırılması
Researching growth parameters of the Corossius corossius L - 1758 living in Kunduzlar watering dam (Seyitgazi-ESK.)
- Tez No: 152912
- Danışmanlar: Y.DOÇ.DR. MUAMMER YETİM
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Biyoloji, Biology
- Yıl: 2004
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Eskişehir Osmangazi Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Biyoloji Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 41
Özet
II ÖZET Bu çalışmada, Kunduzlar Baraj Gölü'ndeki Carassius carassius L., 1758 popülasyonunun büyüme özellikleri araştırılmıştır. Ekim 2002 Eylül 2003 tarihleri arasında yakalanan 460 adet Carassius carassius'un yaş, eşey kompozisyonları, yaş-ağırlık, ağırlık-boy, yaş-boy ilişkileri, kondisyon faktörü özellikleri ve GSİ değerleri tespit edilmiştir. Carassius carassius 0-V yaş arasında dağılım göstermektedir. Popülâsyonun geneli için boy-ağırlık denklemi W= 0,014354xL3'1834 olarak hesaplanmıştır. Kondüsyon faktörü değeri 2,2696 olarak bulunmuştur.
Özet (Çeviri)
Ill SUMMARY In this study, the growth characteristic of Carassius carassius population in Kunduzlar Dam Lake was investigated. Sex, age composition and condition factor and GSİ indices values were determined of 460 Carassius carassius L., 1758 were carried out between October 2002 and September 2003 from Kunduzlar Dam Lake. Carassius carassius shows age distribution between 0-V ages. For the general values of population, the length- weight relation are calculated as W= 0,0143 54xL3'1834. The condition factor value is determined as 2,2996.