Plodia interpunctella(Lepidoptera:Pyralidae) Larva ve pupunun total lipid, total yağ asidi ve yağ asidi bileşimi
Total lipid, total fatty acid and fatty acid composition of Plodia interpunctella(Lepidoptera:Pyralidae) larvae and pupae
  1. Tez No: 154034
  2. Yazar: EMİNE SELCAN GÖKTAY SEVEN
  3. Danışmanlar: Y.DOÇ.DR. ÜLYA NURULLAHOĞLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Biyoloji, Biology
  7. Yıl: 2004
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Selçuk Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Biyoloji Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 31
Özet
ÖZET Yüksek Lisans Tezi Plodia interpurictella (LEPIDOPTERA:PYRALIDAE) LARVA VE PUPUNUN TOTAL LİPİD, TOTAL YAĞ ASİDİ VE YAĞ ASİDİ BİLEŞİMİ Emine Selcan SEVEN Selçuk Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Biyoloji Anabilim Dalı Danışman: Yrd. Doç. Dr. Z. Üfya NURULLAHOĞLU 2004, Sayfa: 25 Jüri: Prof. Dr. Yılmaz BAHTİYARCA Doç. Dr. Meryem UYSAL Yrd. Doç. Dr. Z. Ülya NURULLAHOĞLU Bu çalışmada, Plodia interpurictella Hübner (LepidopterarPyralidae) son evre larvası ve pupunun total lipid ve total yağ asidi miktarları ve yağ asidi bileşimi tespit edilmiştir. Plodia interpurictella kültürü laboratuvar ortamında yetiştirilmiş ve numuneler elde edilmiştir.
Özet (Çeviri)
ABSTRACT Master Thesis TOTAL LIPID, TOTAL FATTY ACID and FATTY ACD3 COMPOSITION of Plodia interpunctella (LEPIDOPTERA:PYRALIDAE) LARVAE and PUPAE Emine Selcan SEVEN Selçuk University Graduate School of Natural and Applied Sciences Department of Biology Supervisor: Assist. Prof. Dr. Z> Utya NURULLAHO?LU 2004, Page:25 Jury: Prof.Dr. Yılmaz BAHTİYARCA Assoc. Prof. Dr. Meryem UYSAL Assist. Prof. Dr. Z. Ülya NURULLAHO?LU This study was carried out to determine total lipid and total fatty acid contents and fatty acid composition of Plodia interpunctella. The culture of Plodia interpunctella were reared in the laboratory and the samples were obtained.