Türk Silahlı Kuvvetlerinde personelin aile kökeni ve aile anlayışı (Kara Havacılık Birliklerinde, kara havacı ve diğer sınıflar mensubu subay ve astsubayları karşılaştırmalı bir araştırma)
The family orgin and the family understanding of Turkish Armed Force's personel
- Tez No: 155539
- Danışmanlar: PROF.DR. NİHAT ERDOĞAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Sosyoloji, Sociology
- Yıl: 2005
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Ege Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Sosyoloji Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 159
Özet
ÖZET Bu çalışmanın amacı; genel bir çerçeve içerisinde,“Türk Silahlı Kuvvetleri Personelinin Aile Kökeni ve Aile Anlayışı”olgusunu irdelemektir. Bu tez ile ailenin tarihsel gelişimi de göz önünde bulundurularak farklı bölgelerden gelerek Silahlı Kuvvetlere katılmış olan personelin köken aile ve bugünkü aile anlayışları arasındaki farklılıklar değerlendirilmiş, varsa, bu farklılıklarda rol oynayan etkenler sorgulanmıştır. Bu çalışmanın ortaya çıkardığı sonuçların bir referans oluşturması üzerinde odaklanma sağlanmaya çalışılmıştır.
Özet (Çeviri)
ABSTRACT The aim of this work, general view, to inquire the fact of“ The Family Orgin And The Family Understanding Of Turkish Armed Force's Personel”. Regarding the historical progress of the families, with this thesis, with the discrepancies between root family and today's family understanding of Armed Force's personel who come from diffrent regions are assessed. And if that are any discrepancies, the factors which cause these discrepancies are interrogated. It has been tried to provide focusing on the result obtained by this study to constitute a reference.