Türkiye'de kara yollarının gelişim süreci ve ulaştırma sektöründe varılan noktanın diğer ülkeler verileriyle mukayeseli incelemesi
The development period of highways in Turkey and the comparative investigation of the current situation in transportation sector relative to data of other countries
  1. Tez No: 155740
  2. Yazar: MEHMET YILDIRIM
  3. Danışmanlar: PROF.DR. SÜLEYMAN PAMPAL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Trafik, Traffic
  7. Yıl: 2004
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Trafik Planlaması ve Uygulaması Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 137
Özet
TÜRKİYE' DE KARAYOLLARININ GELİŞİM SÜRECİ VE ULAŞTIRMA SEKTÖRÜNDE VARILAN NOKTANIN DİĞER ÜLKELER VERİLERİYLE MUKAYESELİ İNCELEMESİ (Yüksek Lisans Tezi) Mehmet YILDIRIM GAZİ ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ Temmuz 2004 ÖZET Bu çalışmada Türkiye'nin ulaşım sistemleri karayolları ağırlıklı olarak resmi ve bilimsel kaynaklardan elde edilen sayısal verilerle incelenerek, tablo ve grafiklere dönüştürülmüştür. Konu betimleyici yöntemle, Türkiye eksenli ve dünyayla karşılaştırılmalı olarak incelenen bu verilerle yetersizlik ve sınırlamalar irdelenip çözüm araştırılmıştır. Bilim Kodu : 963 Anahtar Kelimeler : Ulaştırma, Karayolları Sayfa Adedi : 128 Tez Yöneticisi : Prof. Dr. Süleyman PAMPAL
Özet (Çeviri)
THE DEVELOPMENT PERIOD OF HIGHWAYS IN TURKEY AND THE COMPARATIVE INVESTIGATION OF THE CURRENT SITUATION IN TRANSPORTATION SECTOR RELATIVE TO DATA OF OTHER COUNTRIES (M. Sc. Thesis) Mehmet YILDIRIM GAZI UNIVERSITY INSTITUTE OF SCIENCE AND TECHNOLOGY July 2004 ABSTRACT In this study ; transportation systems of Turkey, highways in essence, have been converted to tables and graphs through evaluation with the numerical data obtained from official and scientific resources. With the method of subject description and investigating with these data from the viewpoint of Turkey and in comparison with the world, incapabilities and restrictions have been evaluated and solutions are searched. Science Code Key Words Page Number Advisor 963 Transportation, Highways 128 Prof. Dr. Süleyman PAMPAL