Bir bilgisayar marketinin interaktif WEB sayfası tasarımı
Interactive WEB page design of a computer market
  1. Tez No: 155913
  2. Yazar: SONER ERGÜN
  3. Danışmanlar: PROF.DR. İNAN GÜLER
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2004
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektronik-Bilgisayar Eğitimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 121
Özet
bir bilgisayar marketinin interaktif WEB SAYFA TASARIMI (Yüksek Lisans Tezi) Soner ERGUN GAZI ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ Nisan 2004 ÖZET Kısa sürede yaşamımızın her alanında varlığını gösteren İnternet, maliyet düşüklüğü ve pratik olması sebebiyle ticarette de kullanım alanı bulmuştur. E-ticaret ülkemizde bazı sebeplerden dolayı henüz hakettiği noktaya gelememiştir. Bu tezde e-ticaretle ilgili olması gereken alt yapılardan bahsedilmekte, bir model e-ticaret site uygulaması yapılarak, e-ticaret sitesi oluştururken dikkat edilmesi gereken hususlar üzerinde durulmakta, Türkiye'de e-ticaretin durumunu ispatlamak için değişik meslek gruplarından 100 kişi üzerinde uygulanan anket çalışmasına da yer verilmektedir. Bilim Kodu Anahtar Kelimeler Sayfa Adedi Tez Yöneticisi 705 E-ticaret, PHP, MySQL, Javascript 111 Prof. Dr. İnan-GULER
Özet (Çeviri)
11 INTERACTIVE WEB PAGE DESIGN OF A COMPUTER MARKET (M.Sc. Thesis) Soner ERGUN GAZI UNIVERSITY INSTITUTE OF SCIENCE AND TECHNOLOGY April 2004 ABSTRACT Internet has entered all our living space in short time. Having low cost and being useful, it has made headway in commerce, too. Using of E-commerce has not been good enough in our country because of some reasons. In this thesis, it is stated basic facilities and conditions which must be noticed about internet by applying a modal e-commerce site. It is also evaluated level of e-commerce in Turkey by taking a poll on 100 person and using its results. Science Code : 705 Key Words : E- commerce, PHP, MySQL, Javascript Page Number: 111 Adviser : Prof. Dr. İnan GÜLER