Vektör değerli sürekli fonksiyonlar uzayının geometrik özellikleri
Geomerric properties of space of vector valued continuous functions
  1. Tez No: 156019
  2. Yazar: MEHMET BAKİ YAĞBASAN
  3. Danışmanlar: PROF.DR. ZİYA ARGÜN
  4. Tez Türü: Doktora
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2004
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 90
Özet
VEKTÖR DEĞERLİ SÜREKLİ FONKSİYONLAR UZAYININ GEOMETRİK ÖZELLİKLERİ (Doktora Tezi) M. Baki YAĞBASAN GAZİ ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ Haziran 2004 ÖZET Bu tez çalışması beş bolümden oluşmaktadır. Birinci bölüm giriş kısmına ayrılmıştır. İkinci bölümde, Daha sonraki bölümlerde kullanacağımız bazı temel bilgiler verilmiştir. Üçüncü bölümde, Banach uzaylarının geometrik özellikleri incelenmiş ve bu bölümde üç tane teorem ispatlanmıştır. Dördüncü bölümde, vektör değerli sürekli fonksiyonların uzayı C(Q,X) hakkında bilgiler verildikten sonra iki teorem ispatlanmıştır. Son olarak, beşinci bölüm ise bu tezde araştırılan konular hakkında bazı yorum ve önerilere ayrılmıştır. Bilim Kodu : 204 Anahtar Kelimeler : Zayıf Phillips, Phillips, Geometrik özellikler, Pettis integralleri, Vektör değerli sürekli fonksiyonların uzayı. Sayfa Adedi : 83 Tez Yöneticisi : Prof. Dr. Ziya Argün
Özet (Çeviri)
11 GEOMETRIC PROPERTIES OF SPACE OF VECTOR VALUED CONTINUOUS FUNCTIONS (Ph.D. Thesis) M. Baki YA?BASAN GAZİ UNIVERSITY INSTITUTE OF SCIENCE AND TECHNOLOGY June 2004 ABSTRACT First chapter is devoted to introduction. In chapter two, we give some essential definitions and concepts which we use in the latter chapters. In chapter three, we investigate some geometric properties of Banach spaces and we have three original results. In chapter four, we study the space C(Q,X) of vector valued continuous functions and we have two original results about having the weak Phillips property of C(Q,X) and finally, last chapter is devoted to some comments and suggestions about the subjects which is investigated in this thesis. Science Code : 204 Key Words : Weak Phillips, Phillips, Geometric properties, Pettis integrals, Spaces of vector valued continuous functions. Page Number : 83 Supervisor : Prof. Dr. Ziya Argun