A demand assignment multiple access scheme with two level message base priorities
- Tez No: 15664
- Danışmanlar: PROF.DR. ERDAL PANAYIRCI
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
- Yıl: 1990
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Boğaziçi Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Sayfa Sayısı: 83
Özet
KISA ÖZET İstemle atamalı çoklu erişim protokollan yayın kanallı bölgesel bilgisayar ağları üzerinde çalışırlar.Onlar dağıtılmış protokol lardır ve akış karakterli trafikte iyi etkinlik gösterirler. Broadcast Recognizing Access Method, BRAM, programlı gecikme tekniği kullanarak çarpışma bağımsız ve eşit erişimi) bir İstemle paylaşımlı çoklu erişim protokolüdür. Bu çalışmada, iki düzeyli mesaj tabanlı öncelik yapısı BRAM a katılmıştır.Değiştirilmiş protokolün etkinlik karakteristikleri, analitik modelleme ve bilgisayar benzetimi yöntemlerinin her ikisiyle analiz edilmiştir. İV
Özet (Çeviri)
ABSTRACT Demand assignment multiple access schemes operate on the broadcast bus local area networks.They are distributed protocols aid show good performance in the stream nature traffic. The Broadcast Recognizing Access Method, BRAM is a demand assignment multiple access scheme which provides collision-free and fair access by using scheduling delay techniques. In this stud/, two level message base priority structure is introduced into the BRAM.The performance characteristics of modified protocol are analyzed by both enalitical modeling and simulation technique. ill