Türkiye tarım ekonomisinde buğday ve arpanın önemi ve Eskişehir uygulaması
  1. Tez No: 15810
  2. Yazar: ZEHRA ÖNKAL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Ziraat, Agriculture
  7. Yıl: 1991
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Anadolu Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 125
Özet
ÖZET Dünya üzerinde yaşayan insanların gıda maddelerinden en önemlisi şüphemiz ki, "buğday olmaktadır. İnsan ihtiyaçlarının başında gelen buğdayın ekonomideki yeri büyüktür Ekonomik açman buğdayın çeşitlerine göre Kullanım alanlarının geniş olması ve büyük kitleleri ilgilendirmesi yönünden de önemli olmakladır. Bu nedenlerle, buğday ve arpa üretiminin ve tüketiminin Türkiye'de ve özellikle bölgemizdeki durumunu belirtmek için inceleme konusu olarak seçilmiştir
Özet (Çeviri)
SPMMARY Wheac is, no aoubt, the uıost importam; foocistuff f ör the people living on the earth. Coming at the f irs t grade of human ueeds, wheat has great impor-canco in economy, Depending on its different species, wheat is of great importance for the fact uhat it has a variaty of ıjsage in oerms oj. aconomy and -chat it is v>ssential lor che mas s es of people. Por ti.u.s reâscîH, wheat and Taarley growing and their consumption jbn Turkey, especially in our region, has "been taken as o*r sübject of research.