Türk Ceza Hukuku kapsamında kredi kartı yolsuzlukları
Credit card frauds in Turkish Criminal Law
  1. Tez No: 158545
  2. Yazar: UYGAR ÇÖLTEKİN
  3. Danışmanlar: PROF.DR. KAYIHAN İÇEL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Kamu Yönetimi, Public Administration
  7. Yıl: 2005
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Kamu Hukuku Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 144
Özet
oz Bu çalışmanın amacı kredi kartlarının hukuki statüsünü ortaya koyarak bu kartlar ile işlenen suçların Türk Ceza Hukukunda ne şekilde değerlendirildiğini incelemektir. Çalışmada ilk önce kredi kartlarının ve kredi kartlarına özgü tanımlar ve sistemler incelenecek, daha sonra bu kavramların hukuken ne anlam ifade ettiği değerlendirilecek ve nihayet kredi kartları yolsuzluklarının Türk Ceza hukukunda ne şekilde vasıflandınldığı izah edilecektir. Ayrıca 5237 sayılı. Yeni Türk Ceza Kanunu kapsamında kredi kartı yolsuzlukları açıklanacaktır. ABSTRACT The aim of this study, want to analyz the credit card fraud in Turkish Criminal Law by explaining the statute of credit cards. İn first section of this study, the meaning of the credit card and its elements will be explained, and in the second section credt card and its elements' legal statutes will be explained, and finally in the third section how the credit card frauds' classifying according to Turkish Criminal Law will be explained. Also, credit card fraud will be explained according the 5237 numerated New Turkish Criminal Code.
Özet (Çeviri)