Hidrolik asansör seviyeleme kontrolü deney düzeyi
The experiment set-up of compensation control of hydraulic elevators
- Tez No: 166770
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. İSMAİL GERDEMELİ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Makine Mühendisliği, Mechanical Engineering
- Yıl: 2005
- Dil: Türkçe
- Üniversite: İstanbul Teknik Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Makine Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 70
Özet
HİDROLİK ASANSÖR SEVTYELEME KONTROLÜ DENEY DÜZENEĞİ ÖZET Tüm transport araçları arasında en güveniliri olan asansörler, kentleşmenin hız kazandığı ve anakentlerde nüfusun hızla arttığı günümüzde hemen her yüksek binada kullanılır olmuşlardır. Hemen hemen her tür yapıda uygulanabilir oluşu ve çeşitli avantajları nedeniyle en uygun çözüm olan hidrolik asansörlerin seçiminde gerekli tasarım ölçütlerinin bu makinelar dan daha yüksek verim elde etmek amacıyla dikkatlice incelenmesi gerekmektedir. Projemde hidrolik asansörlerin gerekliliğini, kullanılmalarının yararlarını inceleyip kurulacak olan deney düzeneğinde gerçekleştirilecek seviyeleme kontrolü sırasında izlenecek yöntemi anlatmayı hedefledim. vm
Özet (Çeviri)
THE EXPERIMENT SET-UP OF COMPENSATION CONTROL OF HYDRAULIC ELEVATORS SUMMARY Elevators, the most reliable of all transport machines, have a wide usage area almost in every high structured city where civilization and population is rising. Since they are practical solutions in almost all structure and have various advantages, it is important to examine the necessary design parameters in order to use these machines more efficiently. In this paper, I examined the necessity of hydraulic elevators, the benefits of their usage, and aimed to explain the metodology used in compensation control in experimental set-up. IX