A Tracking resolver to digital converter
  1. Tez No: 1687
  2. Yazar: Ö.UĞUR ŞAHİN
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. AYDIN ERSAK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
  7. Yıl: 1987
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Orta Doğu Teknik Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 101
Özet
ÖZET RESOLVERDEN SAYISALA İZLEYEN BİR ÇEVİRİCİ ŞAHIN, ö. Uğur Yüksek Lisans Tezi, Elektrik ve Elektronik Müh. Böl. Tez Yöneticisi : Doç. Dr. Aydın ERSAK Eylül 1987, 89 sayfa Bu çalışmada, ikili sayı sisteminde 14 adet çıkış veren, resolverden sayısala izleyen bir çeviricinin tasarımı ve yapımı gerçekleştirilmiştir. Bu çevirici en çok kullanılan açısal çeviricilerden biridir. Diğer açısal çeviricilere göre pek çok avantajları vardır. Sistem Uç ayrı kısımdan oluşmaktadır : 1 ) Resolver 2) Çevirici 3 ) Gösterge Bugünkü bütün açısal çeviricilerin kısa bir tekrarıyla birlikte, bu tez; resolverden sayısala izleyen bir çevirici için gereken ayrıntılı tasarım yöntemlerini, devre şemalarını, blok diyagramlarını ve baskılı devre kartlarının yerleşimlerini içerir. Anahtar kelimeler : Resolver, açı okuyucu, çarpan, kadran seçici, Tip-II denetim döngüsü, şaft açısı. -iv-
Özet (Çeviri)
ABSTRACT A TRACKING RESOLVER-TO-DIGITAL CONVERTER ŞAHIN, O. Uğur M.S. in E. E. E. Supervisor : Assoc. Prof.Dr. Aydın ERSAK September 1987, 89 pages A 14-bit tracking resolver-to-digital converter is designed and implemented in this work. Tracking resolver-to- digital converters are one of the most used angular transducers. They have many advantages over the other angular transducers. The system consists of three separate parts : 1) The resolver 2) The converter 3) The display Including. a brief overview of all angular transducers in use, this thesis covers detailed design procedures for a tracking resolver-to-digital converter including circuit schematics, block diagrams and PCB layouts. Key words : Resolver, angle readout, multiplier, quadrant selector, Type-II control loop, shaft angle. -iii-