Lp uzayında yakınsaklık özellikleri
Convergency properties in Lp space
- Tez No: 168808
- Danışmanlar: Y.DOÇ.DR. ALİ OLGUN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2005
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Kırıkkale Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 100
Özet
ÖZET LP UZAYINDA YAKINSAKLIK ÖZELLİKLERİ TURAN ATAGÜN, Ebru Kırıkkale Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Matematik Anabilim Dalı, Yüksek Lisans Tezi Danışman : Yrd. Doç. Dr. Ali OLGUN Şubat 2005, 95 sayfa Bu çalışma dört bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm giriş için ayrılmıştır. İkinci bölümde yakınsaklık teoremleri ve bir sonraki bölümde kullanılacak temel kavramlar ele alınmıştır. Üçüncü bölümde Picard singüler integralinin limit özellikleri ve Gauss Weierstrass singüler integrali için yaklaşım teoremleri ele alınmıştır. Dördüncü bölüm ise, tartışma ve sonuç için ayrılmıştır. Anahtar Kelimeler : Lp uzayı, Deltasal çekirdekli singüler integral operatörleri, Picard singüler integrali, Gauss Weierstrass singüler integrali.
Özet (Çeviri)
ABSTRACT CONVERGENCY PROPERTIES IN LP SPACE TURAN ATAGÜN, Ebru Kırıkkale University Graduate School Of Natural and Applied Sciences Department of Mathematics, M. Sc. Thesis Supervisor : Asst. Prof. Dr. Ali OLGUN FEBRUARY 2005, 95 pages This thesis contains four sections. The first section gives some background. The second section deals with the convergency theorems and gives some background which will use in the next section. The third chapter analyses limit properties of the Picard singular integral and Gauss Weierstrass singular integral. The fourth section includes some discussions and conclusions. KeyWords Lp space, 5 -Nucleus singular integral operators, Picard singular integrals, Gauss Weierstrass singular integrals.