Elektronik işletme stratejisi geliştirmek ve bilgi teknolojilerinden yararlanmak
Developing electronic business strategy and to take advantage of information systems
- Tez No: 169466
- Danışmanlar: PROF.DR. ŞABAN EREN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
- Yıl: 2005
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Ege Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 134
Özet
V ÖZET ELEKTRONİK İŞLETME STRATEJİSİ GELİŞTİRMEK VE BİLGİ TEKNO JİLERİNDEN YARARLANMAK KURTEL, Kaan Yüksek Lisans Tezi, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Tez Yöneticisi : Prof. Dr. Şaban EREN Ağustos 2005, 116 sayfa E-iş, işletmelerin iş hayatının yeniden düzenlenmesi için fırsatlar sunmaktadır. Pazar alanını genişletmek, yeni pazarlara girmek, yeni iş birliktelikleri yaratmak ve rekabet üstünlüğü sağlamak gibi fırsatların yanı sıra sorunları da içermektedir. Yöneticiler nereden ve nasıl başlayacaklarım bilememektedir. Bu tez fırsatları gerçeğe dönüştürmek ve olası sorunlarla baş edebilmek için, e-iş stratejisi geliştirmeye odaklanmıştır. Anahtar sözcükler : Elektronik iş, strateji, e-dönüşüm, ERP, SCM, CRM.
Özet (Çeviri)
vn ABSTRACT DEVELOPING ELECTRONIC BUSINESS STRATEGY AND TO TAKE ADVANTAGE OF INFORMATION SYSTEMS KURTEL, Kaan MSc in Computer Engineering Supervisor : Prof. Dr. Şaban EREN August 2005, 116 pages E-Business offers many possibilities to re-organise business processes. At the same time e-business is both an opportunity and a problem. The opportunity is clear. As a means of increasing existing market share, entering new markets, growing alliances with business partners and providing competition. The discourage problem for most executives is deciding where and how to begin and how to to follow up. This thesis closely focuses on developing an e-business strategy to take the advantages and to avoid the possible problems. Keywords : Electronic business, strategy, e-transformation, ERP, SCM, CRM.