Değişik stoklama oranlarında iki farklı yem grubunun aynalı sazanların (Cyprinus carpio L., 1758) gelişmesi üzerine etkileri
  1. Tez No: 173007
  2. Yazar: FARUK BAHADIR ÖZER
  3. Danışmanlar: Y.DOÇ.DR. NAZMİ TEKELİOĞLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Ziraat, Agriculture
  7. Yıl: 1985
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Çukurova Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Zootekni Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 70
Özet
- V - ÖZ Değişik stoklama oranlarında, karma ve canlı yem (Tubifex sppe) verilen Aynalı sazan (Cyprinus carpio ) gruplarının temmuzdan itibaren 5 aylık süre sonunda geliş meleri üzerine etkilerinin incelendiği çalışmada, boy ve canlı ağırlık olarak 1. (KY20) ve 2. (KY40) grubun birbirleri ile benzer, diğer gruplardan farklı; 5. (KY60) 4. (CY20) ve 5. (CY40) gruplarında birbirleri ile benzer ve 6. (CY60) gruptan farklı geliştikleri, kondisyon değeri bakımından 1. grup dışındakilerin birbirleri ile benzer, 3. grubun bazı ölçütlere göre diğer gruplardan daha yük sek verimliliğe sahip olduğu sonucuna varılmıştır.
Özet (Çeviri)
- VI - ABSTRACT The objective of this study was to determine the effect of different stocking rates and two feeding regimes, namely concentrate ratious and live feed (Tublfex spp.) on growth of Mirror Carp ( Cyprinus carpio ) groups for 5 months starting July, With respect to body length and live weight 1* (KY20) and 2. (KY40) groups were found to be similar but different from the other groups» The 3. (KY60), 4. (CY20) and 5. (C740) groups also were found to be similar but significantly different from 6. (CY60) group. In relation to condition score all the groups expect 1* (KY20) were found to be similar and the 3. (KY60) group was seen to have the heighest productivity.