GW BASIC programlama dilinin iç yapısı ve GW BASIC'de yazılmış iki programı satır satır karşılaştıran bir program yazılımı
Defind the interior code system of programing GW BASIC language and to write a program that compare two GW BASIC programs line by line
  1. Tez No: 17562
  2. Yazar: MEHMET YILMAZ
  3. Danışmanlar: PROF.DR. DOĞAN ÇALIKOĞLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 1991
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 44
Özet
GW BASIC PROGRAMLAMA DÎLÎNİN ÎÇ YAPISI VE GW BASIC'TE YAZILMIŞ İKÎ PRDGRAMI SATIR SATIR KARŞILAŞTIRAN BİR PROGRAM YAZILIMI (Yüksek Lisans Tezi) Mehmet YILMAZ GAZİ ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ EKİM 1991 ÖZ I Bu tez çalışmasında GW BASIC dilinin kod sistemi ve hafıza yerleşim düzeni tanıtılmaktadır. Ayrıca GW BASIC ortamında yazılmış iki ayrı programı satır satır karşılaştırarak programların ortak ve farklı satırları belirlenerek çıktı ortamına aktarılmaktadır. Eğer iki programda karşılaştırılacak satırlar aynı muhtevayı içeriyorsa bu satırlardan bir tanesi, |farklı muhtevalarda ı ise her iki satırda yazdırılmaktadır. Bu çalışma GWBASTC programlama dili ile uğraşan kişilere GW BASIC'in iç yapısı hakkında bilgi verecek ve program geliştirme esnasında yazılacak programlar arasındaki farklılığı görmesine yardımcı olacaktır. Bilim Adı : Elektronik ve Bilgisayar Anahtar Kelimeler : GW BASIC Sayfa Adeti ; Tez Yöneticisi : Prof.Dr.Doğan ÇALIKOĞLU
Özet (Çeviri)
DEFIND THE INTERIOR CODE SYSTEM OF PROGRAMING GWBASIC LANGUAGE AND TO WRTTF. A PROGRAM THAT COMPARE TWO GWBASIC PROGRAMS LINE BY LINE (M.Sc. Thesis) Mehmet YILMAZ GAZİ UNIVERSITY INSTITUTE OF SCIENCE AND TECHNOLOGY SEPTEMBER 1991 ABSRACT This thesis explain interior code system of Programming GW BASIC. How to programs are coded in memory. Tn addition, in GW BASIC program two the programs wore compared line by line and these programs' different and common. A line of print would be written, if the lines are same only one line, if these different in each two lines are written for out result circumstances. That working will be help who is working against GW BASIC about inside and will be help for developing program. Science code Key words Page number Adviser Electronic and Bilgisayar GW 15ASIC Full Prof.Dr. Doğan ÇALIKOĞLU II