İntegral dönüşümleri ve istatistiksel uygulamaları
Integral transformations and applications to statistics
  1. Tez No: 176982
  2. Yazar: ABDULLAH YILMAZ
  3. Danışmanlar: PROF. DR. KERİM KOCA, YRD. DOÇ. DR. SEVGİ YURT ÖNCEL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, İstatistik, Mathematics, Statistics
  7. Yıl: 2008
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Kırıkkale Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 85
Özet
Bu tez üç temel bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde tezin amacı ve kaynaklar hakkında genel bilgiler verilmiştir. İkinci bölümde bazı istatistiksel kavramlar ele alınmıştır. Tezin esas kısmını oluşturan üçüncü bölümde Laplace, Fourier, Mellin, Hankel ve Z dönüşümlerinin temel özellikleri ve istatistiksel uygulamaları incelenmiştir. Ayrıca tezin sonunda ortaya konulan sonuçların bir özeti ve daha ileri düzeyde neler yapılabileceği hakkında açıklamalar yapılmıştır.
Özet (Çeviri)
This thesis consists three basic chapters. Aims of thesis and general informations about references are given in first chapter. Some statistical notations are introduced in second chapter. Laplace, Fourier, Mellin, Hankel and Z transformations and their statistical applications are investigated in in chapter three which is the main section. Furthermore, some statements about summary of results and advanced future studies are put forward at the conclusion section.