L^{p} deki fonksiyonların riesz potansiyelleri
Riesz potentials of functions in L^{p}
  1. Tez No: 181411
  2. Yazar: İLYAS DAL
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. HÜSEYİN YILDIRIM
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2006
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Afyon Kocatepe Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 53
Özet
Bu tez beş bölümden oluşmaktad¬ Birinci bölümde çal¬ mam¬ için gereklis s r. şs zolan tan¬ ve temel teoremler, ikinci bölümde Fourier Dönüşümleri, Rieszm sPotansiyeli, Fourier Dönüşümü ile Riesz Potansiyeli aras¬s ndaki ilişkiler ve Rieszsgrup özelli¼i, üçüncü bölümde Riesz Potansiyeli için Lp eşit-Potansiyelinin yar¬ g ssizli¼i ve Hardy-Littlewood-Sobolev teoremi, dördüncü bölümde Riesz çekird-ge¼i ile elde edilen Riesz Potansiyellerinin bir genelleştirmesi, beşinci bölümdeg s s·Izotropik olmayan Riesz Potansiyelinin genelleştirmesi verilmiştir.s s2006, Sayfa : 53· ·Riesz Potansiyeli, Singüler Integraller,ANAHTAR KELIMELER:·Izotropik olmayan uzakl¬ Fuorier Dönüşümleri.k, si
Özet (Çeviri)
This thesis consists of …ve chapter. In the …rst chapter, all the necessaryde…nitions and basic theorems for this study have been given. In the sec-ond chapter, Riesz Potentials, Fourier Transformation, relationships betweenRiesz Potentials and Fourier Transformation and semi group properties of theRiesz Potential, in the third chapter the Lp inequality for Riesz Potentialsand Hardy-Littlewood-sobolev theorem, in the fourth chapter a generalized ofRiesz Potentials generated by the Riesz kernel and in the …fth chapter thegeneralized of the none-izotropic Riesz Potentials was given.2006, Page : 53KEY WORDS : Riesz Potential, Singular Integrals, none-izotropic dis-tance, Fourier transformation.ii