Hidrolik asansörler ve tasarımı
Hydrolic lifts and calculations
  1. Tez No: 181898
  2. Yazar: HALİD DOĞAN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. MESUT GÜR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Makine Mühendisliği, Mechanical Engineering
  7. Yıl: 2006
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Sakarya Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Makine Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 90
Özet
Asansörlerin Avrupa Standartları kapsamında, hesapları ve CE işaretlemesinin detaylı olarakincelenmesi bu tezin konusu ve amacını teşkil eder. Öncelikle asansörlerin sınıflandırılması,aksamı ve hesapları; asansörlerde CE standardı ve uygulamaları hakkında bilgiler içerir.Bu kapsamda gerek İlimizde gerekse Türkiye çapında asansörler genel olarak incelenmiş veilgili standartlara tam uyulmadığı ve bilinmediği tespit edilmiştir. Asansörlerle ilgili CEuygulamasının Ülkemizde uygulanması şarttır ve gerek asansör firması gerekse birey olarakbu konuda bizlerin bu standartları daha iyi hale getirmek her konuda olduğu gibi asansörlerkonusunda en iyi olma gayreti içinde olmak vazifemiz olmalıdır.
Özet (Çeviri)
The CE Marking is a symbol that indicates a product complies with the“essentialrequirements”of the European laws or Directives (directives are the mechanism by whichEuropean-wide legislation is enacted). It indicates conformity to the legal requirements of theEuropean Union (EU) Directive with respect to safety, health, environment, and consumerprotection.According to the Europe Normalizations, calculations and researcing of lifts which this thesis?subject. In thesis, includes the informations about calculations, parts of the lifts and CEmarking in lifts.Whether our city or our county, generally elevators do not be good norms and our lift firmsdo not know this standarts completely. And we must do CE norms and we do better worksbecause of the better county.