Kırmızı yanaklı singapur tatlısu kaplumbağalarının (Pseudemys scripta elegans) akvaryum ortamında su mercimeği (Lemna minor. L) ile besleme imkanları üzerinde mukayeseli araştırmalar
Comparative studie on feeding oppurtinities of red eared slider (Pseudomys scripta elegans)fed with duckweed (Lemna minor. L) in aquarium
  1. Tez No: 182173
  2. Yazar: MEHMET EVREN AKER
  3. Danışmanlar: PROF. DR. HAYRİ DAYIOĞLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Biyoloji, Biology
  7. Yıl: 2006
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Dumlupınar Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Biyoloji Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 52
Özet
Mayıs 2005- Kasım 2005 tarihleri arasında yapılan bu çalışmada, Lemna minor(Adlibitum), Lemna minor + fabrika yemi (Adlibitum), sadece fabrika yemi ve (50)sınırlı fabrika yemi ile beslenen Pseudemys sicripta elegans türünün boy ve ağırlıklarıhesaplanmıştır. Çalışma sonucunda Lemna minor (Adlibitum) ile beslenen Pseudemysscripta elegansların boy uzunluklarının diğer yemlere göre önemli üstünlük gözsterdiğitespit edilmiştir. Diğer yandan, Lemna minor + sadece fabrika yemi ile beslenenPseudemys sicripta elegansların vücut ağırlıklarında önemli derecede üstünfarklılaşmaya neden olduğu belirlenmiştir.
Özet (Çeviri)
In this study, length and weight of Pseudemys scripta elegans fed with Lemna minor,Lemna minor + commercial feed, commercial feed and less commercial feed between May 2005to November 2005 were calculated . At the end of the study, it was determined that length ofPseudemys scripta elegans feed with Lemna minor was increased On the other hand, it wasfound that weigth of Pseudemys scripta elegans feed with Lemna minor + commercial feed wasalso increased