Fuzzy projektif düzlem geometri üzerine
On the geometry of fuzzzy projective plane
  1. Tez No: 183501
  2. Yazar: ŞULE GÜRKAN
  3. Danışmanlar: Y.DOÇ.DR. ZİYA AKÇA
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2006
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Eskişehir Osmangazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 70
Özet
Bu çalışma iki bölümden oluşmaktadır. İlk bölümde, Kaya R. [2] den veErkekbaş S. [3] den alınan temel kavram, tanım ve teoremler verilmiştir. İkincibölümde, Gupta K.C. ve Ray S. [1] den alınan Fuzzy Düzlem Projektif Geometrinintanımı ve Fuzzy Düzlem Projektif Geometriyle ilgili bazı teoremler verilmiştir ve L.Kuijken, H. Van Maldeghem [4]'in Gupta ve Ray tarafından verilen fuzzy projektifdüzlemin tanımı üzerine yorumlarından bahsedilmiştir.
Özet (Çeviri)
This thesis consists of two sections. In the first section, we give the basicconsepts, definitions and the theorems taken from Kaya R. [2] and Erkekbaş S. [3]. Inthe second section, the definition of the Fuzzy Plane Projective Geometry and sometheorems related to Fuzzy Plane Projective Geometry taken from Gupta K.C and Ray S.[1] have been given and we discuss interpretations on the Fuzzy Plane ProjectiveGeometry taken from L. Kuijken, H. Van Maldeghem [4].