δp-homeomorfik topolojik yapılar ve δp*-homeomorfik topolojik yapılar
On δp-homeomorphic topological structures and δp*- homeomorphic topological structures
  1. Tez No: 185931
  2. Yazar: NERMİN ÇAKIR
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. ERDAL EKİCİ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2006
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Bölümü
  12. Bilim Dalı: Topoloji Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 58
Özet
Bu tezde, δ-önkararsız fonksiyonlar, δ-önkapalı fonksiyonlar ve δ-önaçıkfonksiyonlar, δ-hemen hemen sürekli fonksiyonlar, zayıf δ-önaçık fonksiyonlar vezayıf δ-önkapalı fonksiyonların özellikleri araştırılmıştır. Bu fonksiyonları kullanarakoluşturulan δp-homeomorfizmalar ile δp-homeomorfik topolojik yapılar ve δp*-homeomorfizmalar ile δp*-homeomorfik topolojik yapılar sunulmuş ve özellikleri ilekoruma teoremleri araştırılmıştır.Anahtar sözcükler : δ-önkararsız fonksiyon, δ-önkapalı fonksiyon, δ-önaçıkfonksiyon, δ-hemen hemen sürekli fonksiyon, zayıf δ-önaçık fonksiyon ve zayıf δ-önkapalı fonksiyon, δp-homeomorfizma, δp*-homeomorfizma.Hazırlanan bu Yüksek Lisans tezi Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi BilimselAraştırma Projeleri Komisyonu tarafından 2005 / 20 no'lu projeden desteklenmiştir.iv
Özet (Çeviri)
In this thesis properties of δ-pre-irresolute functions, δ-preclosed functions andδ-preopen functions, δ-almost continuous functions, weak δ-preopen functions andweak δ-preclosed functions had been researched. δp-homeomorphisms with δp-δp*-homeomorphisms δp*-homeomorphic topological structures and withhomeomorphic topological structures that being formed by using these functions hadbeen introduced and their properties and preservation theorems had been researched.Keysword : δ-pre-irresolute function, δ-preclosed function, δ-preopen function, δ-almost continuous function, weak δ-preopen function, weak δ-preclosed function, δp-homeomorphism, δp*-homeomorphism.The present M. Sc. Thesis was supported by Çanakkale Onsekiz Mart UniversityScientific Research Project Commission under the project no of 2005 / 20 .v