Kimya mühendisliği eğitiminde toplam kalite-Kalite karakteristiklerinin tespiti
Total quality in chemical engineering education-Determining quality characteristics
  1. Tez No: 196590
  2. Yazar: BENGÜ YAZICI
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. ATİLLA MURATHAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Kimya Mühendisliği, Chemical Engineering
  7. Yıl: 2005
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Kimya Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 126
Özet
TKY dünyanın her yerinde, farklı sektörlerde başarıyla uygulanmaktadır.Bu uygulamaların avantajları mühendislikte, iş hayatında, tasarımda,üretimde, hizmet sektöründe açıkça farkedilmektedir. Bu yönetimanlayışı tüm dünyanın ilgisini çekmektedir. Bu çalışmanın amacı, TKYanlayışı içinde yer alan kalite karakteristiklerinin belirlenmesini kimyamühendisliği eğitimi için uygulamaktır. Çalışma için kimya mühendisliğieğitimi müşterilerinin görüşleri alınmıştır. Görüşlerine istinaden 10 adetkarakteristik tanımı yapılmıştır.Bilim Kodu : 912Anahtar Kelimeler : Kalite Karakteristikleri, Kimya Mühendisliği, EğitimSayfa Adedi : 113Tez Yöneticisi : Doç. Dr. Atilla M. MURATHAN
Özet (Çeviri)
Total Quality Management has been carried out successfully in manydifferent sectors. The advantegeous of these applications have alsorealized clearly in engineering, business, design, manufacture andservice. This type of management is taking an attention of the world.The aim of this study is determining the quality characteristics ofchemical engineering education. The opinions of chemical engineeringeducation customers was searched for this study. 10 characteristicswas determined by asking their opinions.Science Code : 912Key Words : Quality Characteristics, Chem. Eng., EducationPage Number : 113Adviser : Doç. Dr. Atilla M. MURATHAN