Mutlak toplanabilme metotları
Absolute summability methods
  1. Tez No: 197219
  2. Yazar: TUNÇAY BULUT
  3. Danışmanlar: Y.DOÇ.DR. NİHAL TUNCER
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2005
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Erciyes Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 42
Özet
iiiMUTLAK TOPLANABİLME METOTLARIÖZETBu tez dört bölümden oluşmaktadır.Birinci bölümde, tezin içeriği ile ilgili bir giriş yapıldı.İkinci bölümde, bazı temel tanımlar ve teoremler verildi.Üçüncü bölümde, ϕ − N, p n ; δ toplanabilme tanımı kullanılarak, bir teorem ifade vekispat edildi. Yine aynı tanım kullanılarak, ψ − N, q n ; δ ve ϕ − N, p n ; δ metotlarıkkarasındaki ilişkiyi veren bir teorem ifade ve ispat edildi.Dördüncü bölümde, N, p n ; δ ve ϕ − N, p n ; δ toplanabilme tanımları kullanılarak,k kdört teorem ifade ve ispat edildi.
Özet (Çeviri)
ivABSOLUTE SUMMABILITY METHODSABSTRACTThis thesis consists of four chapters:In the first chapter, the introduction is given dealing with thesis.İn the second chapter, some basic definitions and theorems are given.ϕ − N, p n ; δIn the third chapter, a theorem is stated and proved by usingksummability definition. Also, by using this definitions a theorem, which deal withrelationships among the ψ − N, q n ; δ and ϕ − N, p n ; δ summability methods, iskkstated and proved.N, p n ; δIn the fourth chapters, four theorems are stated and proved by using andkϕ − N, p n ; δ summability definitions.k