Ilgaz Dağı Milli Parkı florası
Flora of Ilgaz Mountain National Park
- Tez No: 201001
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. KERİM GÜNEY
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Botanik, Ormancılık ve Orman Mühendisliği, Botany, Forestry and Forest Engineering
- Yıl: 2007
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Gazi Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Orman Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 143
Özet
Bu araştırma Ilgaz Dağı Milli Parkı Alanındaki Florayı kapsamaktadır. Batı Karadeniz ve İç Anadolu arasındaki geçiş kuşağı üzerinde yer alan Ilgaz Dağı Milli Parkı Kastamonu ve Çankırı illeri arasında yer almaktadır. Bölgeden 2005 ve 2006 yılları içinde vejetasyon periyodu içerisinde toplanan bitki türünün değerlendirmesiyle 61 familyaya ait 265 cins ve 630 takson tespit edilmiştir. Bu türlerin 101'i endemiktir.
Özet (Çeviri)
The study was carried out in 2005-2006 on the Flora of Ilgaz Mountain National Park. The study area which is located between Kastamonu and Çankırı. The study area is under the effective control of Oceanic climate on atransition zone and West Black Sea Region at Central Anatolia. The flora of study area consists of 630 taxa which belong to 61 families and 265 genera. 101 endemic species were determinated.