12 Eylül 1980 darbesinden günümüze GAP illerinde (Diyarbakır örnekleminde) siyasal tercih ve sivil toplum örgütlerinin bölge siyasetine bakışı
In Southeast Anatolia Area 1980 political prefers and view of civilian society organizations to politics instance of Diyarbakır
- Tez No: 206696
- Danışmanlar: Y.DOÇ.DR. RÜSTEM ERKAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Sosyoloji, Sociology
- Yıl: 2006
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Dicle Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Sosyoloji Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 175
Özet
Bu araştırma; 12 Eylül 1980 Darbesi'nden günümüze GAP illerinde (Diyarbakırörnekleminde) siyasal tercihin şekillenmesinde etkili olan faktörlerin anlaşılması, ülkegenelindeki siyasal profile paralel mi yoksa farklı bir tablonun mu oluştuğu ve bunun altındayatan nedenlerin anlaşılması ve son olarak Diyarbakır'daki sivil toplum örgütlerinin siyasetebakışının anlaşılması için yapılan bir alan araştırmasıdır.Araştırmada öncelikle kaynak taraması yapılmış, saha araştırması aşamasında ise eldeedilen bulgular basit ve çapraz tablolar değerlendirilerek söz konusu durum anlaşılmayaçalışılmıştır.
Özet (Çeviri)
This is an area inuestipontion from the blow of 12 september 1980 till nowedaysamong GAP cities (in Diyarbakır camples) for the affective factors to be comprehensible indetermination of political it is preferences. To understand whether it is parallel with politicalprofile or a different scene had been formed, to make he causes comprehansible and finally tounderstand the view of civil society organizations of Diyarbakır through politician. At firstsource shadings have been done and during the area investigations the findings have beenevaluated and the situation have been tried to be compretesible.