Özel bir şirkette işe alım süreci
Engage process of a private company
- Tez No: 208136
- Danışmanlar: Y.DOÇ.DR. SEHER AYDEMİR SEVİM
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Siyasal Bilimler, Political Science
- Yıl: 2007
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Ankara Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İnsan Kaynakları Yönetimi ve Kariyer Danışmanlığı Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 78
Özet
Bu çalışma, genel olarak işe alım süreci ve özel bir şirkette bu sürecin nasıl uygulandığı konusunda bilgi vermektedir. Bu sürecin en sağlıklı şekilde ilerlemesi ve doğru adayların işe alınmasının önemi vurgulanmaktadır. Örnek alınan özel şirketin bu süreçte kullandığı tüm materyaller, formlar ve teknikler bu çalışmada yer almaktadır.
Özet (Çeviri)
This study gives information regarding the topic of engage process and how this process is applied in a private company. The importance of the balanced advancement of this process and engaging right candidates are emphasized. All materials, forms and technics, which are used in this process, of sample private company takes place in this study.