Persormans yönetim sistemi ve bir performans yönetim sistemi örneği incelemesi
Performance management system and analysis of a prformance management system sample
  1. Tez No: 208352
  2. Yazar: HASAN MURAT BABADALI
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. MEHMET EMİN OKUR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2006
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Marmara Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: İnsan Kaynakları Yönetimi Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 164
Özet
Bu tez çalışmasında günümüz insan kaynakları uygulamalarında önemli biryere sahip olan performans yönetim sistemi kavramı üzerinde durulmuştur. Bukavram bağlamında örnek bir performans yönetim sistemi uygulaması (ABC HoldingA.Ş. Performans Yönetim Sistemi) incelenmiştir. Performans yönetimi, yönetiminplanlama ve denetim işlevlerinden daha geniş sınırlar ve performans kavramındakigelişmeler çerçevesinde uygulanmasına yönelik olarak geliştirilmiş bir yönetimanlayışıdır. Performans yönetimi uygulamaları, gelişmelere günlük değil uzun vadelibakan yöneticiler tarafından uygulanan bir sistemdir. Performans değerlendirmesi,kurumlar tarafından uygulanan bir formalite çalışması olmaktan çıkarak performansyönetim sistemi kavramının gelişmesi sürecinde hak ettiği yeri bulma aşamasındadır.Bu alanda gerçekleştirilecek çalışmalar ile her zaman ulaşılmak istenen amaç olanyüksek verimliliği elde etme noktasında başarı sağlanacaktır
Özet (Çeviri)
This thesis focuses on the concept of performance management system,which has an important place in today?s applications of human resources. In thecontext of this concept, a sample of performance management system application(ABC Holding Company Performance Management System) is examined.Performance management is an enhanced and application-oriented approach inwhich the management is applied to the broader borders than its functions ofplanning and controlling and also in the frame of the developments in the concept ofperformance. The applications of performance management, is a system which isapplied by managers who examines the improvements not daily, but long dated.Performance appraisal passed beyond becoming a formality action applied by thecorporations, it started to find the place which it deserves in the process of thedevelopment of the concept of performance management system. The aimedefficency will be achived with the help of the studies will prepared in this field.